ایرانی اکسپرت - Irani ExpertIrani-Expert-Logo
ثبت نام در ربات تلگرام;
نقشه‌ی اخبار امروز2024/06/25
لیست اخبار
نماد
بخش
2024
01پنج شنبه
02جمعه
03شنبه
04يكشنبه
05دوشنبه
06سه شنبه
07چهارشنبه
08پنج شنبه
09جمعه
10شنبه
11يكشنبه
12دوشنبه
13سه شنبه
14چهارشنبه
15پنج شنبه
16جمعه
17شنبه
18يكشنبه
19دوشنبه
20سه شنبه
21چهارشنبه
22پنج شنبه
23جمعه
24شنبه
25يكشنبه
26دوشنبه
27سه شنبه
28چهارشنبه
29پنج شنبه
30جمعه

EUR

3

00:00

جلسه گروه اروپا

__

قبلی

__

پیشبینی

__

واقعی

NZD

1

02:15

صادرات

6.416

قبلی

__

پیشبینی

__

واقعی

NZD

1

02:15

واردات

6.325

قبلی

__

پیشبینی

__

واقعی

NZD

3

02:15

تراز تجاری

0.091

قبلی

1.131

پیشبینی

__

واقعی

NZD

3

02:15

تراز تجاری ۱۲ ماهه

-10.114

قبلی

-9.218

پیشبینی

__

واقعی

JPY

3

03:20

خلاصه نظرات بانک مرکزی ژاپن

__

قبلی

__

پیشبینی

__

واقعی

NZD

1

06:30

تغییرات سالانه مخارج صورت گرفته با کارت اعتباری توسط بانک مرکزی نیوزلند

-0.6

قبلی

-0.8

پیشبینی

__

واقعی

SGD

3

08:30

تغییرات سالیانه تورم

2.7

قبلی

2.4

پیشبینی

__

واقعی

EUR

3

12:00

شاخص پیش بینی های تجاری Ifo

90.4

قبلی

91.4

پیشبینی

__

واقعی

EUR

3

12:00

شرایط تجاری فعلی Ifo

88.3

قبلی

86.6

پیشبینی

__

واقعی

EUR

2

12:00

شاخص شرایط تجاری Ifo

89.3

قبلی

89.5

پیشبینی

__

واقعی

BRL

1

14:30

نظرسنجی ماهانه اعتماد مصرف کننده FGV

89.2

قبلی

92.3

پیشبینی

__

واقعی

BRL

1

15:00

حساب جاری

-2.516

قبلی

-1.586

پیشبینی

__

واقعی

BRL

1

15:00

میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی

3.867

قبلی

5.004

پیشبینی

__

واقعی

BRL

3

15:00

گزارش بازار تمرکز بانک مرکزی برزیل

__

قبلی

__

پیشبینی

__

واقعی

MXN

1

15:30

تغییرات ماهیانه تورم نیمه ماه اول

-0.21

قبلی

-0.17

پیشبینی

__

واقعی

نمادها

EUR
USD
GBP
CHF
SEK
ZAR
SGD
NOK
NZD
MXN
KRW
JPY
INR
HKD
CNY
CAD
BRL
AUD
WW

بخش

بازار
پول
تعطیلات
بازرگانی
قیمت‌ها‌
مشاغل
دولت‌ها
مشتریان
کسب و کار
مسکن
تولید ناخالص داخلی
 • بازار
 • پول
 • تعطیلات
 • بازرگانی
 • قیمت‌ها‌
 • مشاغل
 • دولت‌ها
 • مشتریان
 • کسب و کار
 • مسکن
 • تولید ناخالص داخلی
بازار
پول
تعطیلات
بازرگانی
قیمت‌ها‌
مشاغل
دولت‌ها
مشتریان
کسب و کار
مسکن
تولید ناخالص داخلی
اخبار فارکس ایرانی اکسپرت

 

اخبار فاندامنتال فارکس آنلاین و لحظه ای در سایت فارسی 

 

اخبار بنیادی فارکس، یکی از عوامل اصلی تعیین کننده قیمت‌ها در بازار فارکس است. بازار فارکس، به‌صورت 24 ساعته و پنج روز هفته باز است که این یکی از مزایای انجام معامله در فارکس است.  از آنجایی‌که اخبار بر حرکات بازار تاثیرگذار است، داده‌های اقتصادی می توانند به عنوان محرک اصلی حرکت‌های کوتاه مدت قیمت‌ها استفاده شوند.

اخبار فارکس فکتوری فارسی و MQL به صورت لحظه‌ای برای تحلیل فاندامنتال و تکنیکال برای یک تریدر موفق نیاز است تا از شاخص های اقتصادی و اخبار مهم و تاثیرگذار معاملات زنده فارکس استفاده کند. طیف گسترده‌ای از معامله‌گران در فارکس از این اطلاعات برای ورود و خروج از معاملات استفاده می‌کنند. به این نوع معاملات، معامله با اخبار یا نیوز تریدینگ می‌گویند. جالب است که بدانید بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای، فقط از طریق News Trading معامله می‌کنند! همچنین به دلیل تاثیر اخبار فارکس بر جهت بازار و معاملات در حال انجام، تریدر ها باید از زمان اخبار مهم و تاثر گذار، آگاه باشند تا بتوانند سود بیشتری را از معاملات خود کسب کنند.

بخش اخبار فارکس ایرانی اکسپرت، شامل تقویم اقتصادی (economic calendar) اخبار فارکس فارسی به صورت روزانه و آنلاین برای استفاده معامله‌گران حرفه ای و با تجربه یا صرفا افراد علاقه‌مند به کسب اطلاعات در مورد اخبار و رویدادهای مهم بازارهای مالی می‌باشد.

 

ماهیت اخبار فارکس

 

 

 

اخبار فارکس چیست؟

یکی‌ از مهمترین چالش‌های معامله‌گرانی که از ربات معامله‌گر ATM و ترید اتومات استفاده می‌کنند، استراتژی شخصی دارند یا از استراتژی‌های مرسوم بازار استفاده می‌کنند، اخبار بنیادی فارکس یا همان اخبار فاندامنتال است که در بازار فارکس از آن به‌عنوان اخبار فارکس یاد می‌شود.

اهمیت اخبار بر بازار فارکس

 

 

 

 

چرا اخبار جهانی فارکس مهم است؟

از اخبار اقتصادی مهم و به روز فارکس برای ورود و خروج به دنیای بازارهای مالی برای انجام هر گونه معامله می توان استفاده کرد چرا که تاثیر بسزایی برای هر اقدامی در بازه کوتاه مدت به‌همراه دارد. اخبار فارکس به همراه تقویم اقتصادی مهم ترین اقدامات را برای سرمایه گذاران در بازارهای مالی رقم می زند. این اخبار در هر معامله‌ای در بازار فارکس تاثیر دارند اما، تحلیل اخبار فارکس بسیار مهم تر از گزارشات آن می‌باشد. مهم ترین عاملی که معامله گران را در بازار های مالی به حرکت وا می دارد چیزی جز اخبار فارکس نیست و هر بازار مالی خبرهای به‌خصوص خود را داراست.

بنابراین، از مهمترین نقاط قوت ربات معامله گر ATM، تشخیص اخبار و داده‌های اقتصادی به صورت خودکار است که موجب شده تریدر با خاطری آسوده، ربات را تهیه و از آن استفاده کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تماس گرفته یا از طریق تلگرام یا اینستاگرام پیام دهید.

اهمیت ترجمه صحیح اخبار

 

 

 

ترجمه اخبار فارکس

برای انجام معامله درزمینه نمادهای معاملاتی، نیازمند درک دقیق از بازار و مهمترین اخبار فارکس منتشر شده می‌باشید. این اخبار همان داده‌های اقتصادی هستند که در بازارهای مالی بسیار حیاتی می‌باشند. اخبار فارکس، عموما به زبان انگلیسی منتشر می‌شوند که برای برخی از تریدرهای فارکس در ایران که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند چالش ایجاد کرده است.

تاثیر اخبار فارکس بر معاملات به گونه ایست که تریدرها برای تصمیم گیری آگاهانه در بازارهای مالی مخصوصا بازار فارکس نیازمند سطح زبان انگلیسی بالا، دانش کافی و تجربه مفید جهت تحلیل درست اخبار هستند.

بنابراین، برخی از سایت‌های فارسی زبان اقدام به ترجمه اخبار فارکس کردند، اما در لحظه انتشار آن داده، تاخیری در خواندن داده و نمایش آن دارند که برای معامله‌گران حتی یک ثانیه هم اهمیت دارد. به همین جهت، ایرانی اکسپرت اقدام به گردآوری داده‌های اقتصادی و اخبار فارکس کرده است و تمام این اطلاعات را به زبان فارسی ترجمه و روی وب‌سایت خود در دسترسی عموم قرار داده است. برنامه اخبار فارکس ایرانی اکسپرت، به محض انتشار هر داده، در همان لحظه، آن را اتوماتیک خوانده و منتشر می‌نماید.

مهم ترین مراجع اخبار اقتصادی

 

 

 

بهترین سایت اخبار فارکس و تاثیرات اخبار به روز

داده‌های اقتصادی به دو دلیل مهم و تفکیک ناپذیر بر حرکت قیمت ارز تأثیر می گذارند. اولا، این داده‌ها عملکرد اقتصادی یک منطقه را نشان می دهند. برای مثال، اگر نرخ تورم در منطقه یورو بالاتر از سطح 2 درصدی باشد که ECB ( بانک مرکزی اروپا) درصدد حفظ آن است، ابزار اصلی ECB، برای مبارزه با تورم در حال افزایش، افزایش نرخ بهره اروپا است.

بنابراین، معامله‌گران می توانند با پیش بینی افزایش نرخ بهره، خرید یورو را آغاز کنند و از آنجایی که اکثر معامله گران در حال خرید یورو هستند، ممکن است نرخ مبادله یورو/دلار افزایش یابد. در این شرایط، معامله‌گران ربات معامله‌گر ATM نیز می‌توانند در جهت خرید بیشتر یورو اقدام نمایند. به اینگونه که در تنظیمات اولیه، حجم‌ها و تایم فریم Buy را افزایش داده و نیز از طریق پنل نظارتی، فقط مجوز ورود به معاملات Buy را در همان سشن معاملاتی بدهند.

دوما، داده‌های اقتصادی نیز بینشی از اقدامات بعدی بانک مرکزی منطقه ارائه می دهند. به عنوان مثال، اعلام افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی یک منطقه یا تغییر در سیاست پولی می تواند منجر به تغییر در حرکت نرخ ارز شود. به همین دلیل، داده های اقتصادی نقش اساسی و حیاتی در تصمیم گیری معامله گران برای خرید و فروش ارز ایفا می کنند.

بنابرابن، توانایی معامله‌گران در تجزیه و تحلیل اطلاعات، نقش بسیار مهمی در موفقیت معاملات آن‌ها دارد. یک معامله‌گر باید از اخبار تاثیرگذار بر بازار فارکس آگاه باشد تا بتواند اطلاعات را به خوبی تجزیه و تحلیل کند. یکی از بهترین راه‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این اخبار و اطلاعات، بازدید از بهترین سایت های اخبار فارکس است.

در این خصوص سایت های معتبر و با سابقه‌ای بالا آمده و این داده‌های اقتصادی را گردآوری کرده، سرجمع کرده و منتشر می‌کنند.

برخی از سایت‌های معتبر به زبان اصلی عبارتند از:

table-calendar

اخبار منتشر شده در سایت های بالا به زبان اصلی است ولی ایرانی اکسپرت , سایت اخبار فارکس به زبان فارسی می‌باشد. هدف معامله گران همسو شدن با مسیر درست می باشد تا به در آمد بیشتری برسند در ایرانی اکسپرت ما شما را به این هدف می‌رسانیم.

بنابراین جهت دیدن این اخبار، به آدرس ایرانی اکسپرت مراجعه کرده و با کلیک روی اخبار فارکس به صفحه اخبار فارکس امروز منتقل می‌شوید که شامل داده ها و تقویم اقتصادی می‌باشد.

 

عوامل حیاتی و مهم در اخبار فاندامنتال

برخی از عوامل حیاتی در فاندامنتال که می‌توانند حائز اهمیت باشند عبارتند از:

 

1.

داده های اقتصادی:

شاخص‌های اقتصادی مانند رشد تولید ناخالص داخلی، تورم و نرخ اشتغال می‌توانند دیدگاهی در مورد قدرت اقتصاد هر دولت ارائه دهند که در نتیجه روی صعود یا نزول ارزش پول آن کشور تأثیر بگذارند.

2.
نرخ بهره:

بانک‌های مرکزی از نرخ بهره به عنوان ابزاری برای کنترل تورم و رشد اقتصادی استفاده می‌کنند که طبیعتا این امر می‌تواند روی نرخ مبادله هر جفت ارز تأثیر بگذارد. 

3.

اخبار و رویدادهای جهانی:

انتخابات، بیماری‌هایی مانند کرونا، جنگ‌ها مانند جنگ روسیه و اوکراین، بلایای طبیعی و غیره می‌توانند تاثیر قابل توجهی روی ارزش ارز هر کشور یا کُل بازار فارکس داشته باشند.

4.

تصمیم‌گیری‌ها و مداخلات بانک‌های مرکزی:

فعالیت‌های بانک‌های مرکزی هر کشور، که عموما توسط رئیس آن اعلام می‌شود. سه بانک مرکزی که بیشترین تاثیر را در بازارها دارند: بانک مرکزی آمریکا (Federal Reserve)، به ریاست جروم پاول، بانک مرکزی اروپا به ریاست کریستین لاگارد و بانک مرکزی انگلستان به ریاست مارک کارنی. این بانک‌ها نه تنها روی ارزش ارز کشور خود، بلکه روی کل بازار تاثیرگذار هستند. برخی از بانک‌های تاثیرگذار دیگر عبارتند از CitiBank، JPMorgan، UBS، Barclays، Goldman Sachs، HSBC، دویچه بانک آگ. بانک‌ها، نوعی‌نمایندگان پولی هر دولت هستند که فعالیت‌هایی از قبیل خرید یا فروش ارزهای خارجی، کسری بودجه، بسته‌های حمایتی، تعیین نرخ بهره بانکی و غیره را انجام می‌دهند که برروی نرخ ارز آن کشور بسیار تاثیرگذارند.

5.

سود شرکت ها:

عملکرد شرکت‌های بزرگی مانند ایکس، فورد و ... می تواند بر بازار ارز تأثیر بگذارد، زیرا سرمایه گذاران قطعا به دنبال سرمایه گذاری‌های مطمئن با عملکرد بالا هستند. بنابراین باید عملکرد و تصمیم گیری‌های شرکت‌های بزرگ را نیز به عنوان عوامل تاثیرگذار مد نظر قرار داد.


 

نکته: تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال که بر اساس داده‌های اقتصادی انجام می‌شود، تنها یکی از جنبه‌های معامله‌گری و ترید فارکس است. عوامل دیگری مانند مدیریت سرمایه و نیز کنترل مدیریت ذهن هم از ملاحظات مهم برای تصمیم‌گیری در معامله‌گری می‌باشد که ربات معامله‌گر خودکار ATM، تمام این کارها را برای شما انجام می دهد و کار را برای شما راحت می کند.

برخی از مهم ترین کاربرد های اخبار

 

 

کاربرد اخبار بنیادی فارکس ومهم

اگر می‌خواهید بدانید که قبل از انجام معامله در بازار فارکس چه چیزهایی لازم است بدانید، در پاسخ باید بگوییم، اخبار اقتصادی در بازار فارکس بسیار حیاتی هستند، چرا که اولین ابزار موردنیاز برای تحلیل فاندامنتال فارکس به‌حساب می‌آیند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه آموزش فارکس مراجعه کنید.

برخی از کاربردهای اخبار مهم فارکس عبارتند از:

1.

اخبار بنیادی فارکس، به شما کمک می کنند تا با رویدادهای اقتصادی تاثیرگذار بر وضعیت فعلی اقتصاد و بازار آشنا شوید. به کمک این داده‌ها، می توانید برنامه‌ها و استراتژی‌های معاملاتی خود را با توجه به شرایط بازار تغییر داده تا بهره بیشتری ببرید.

2.

با تقویم اخبار فارکس می توانید به صورت لحظه‌ای بر معاملات خود مدیریت داشته باشید، مثلا گاهی اوقات نمودار یک جفت ارز ممکن است در ایده آل ترین شرایط تکنیکال برای باز کردن معامله باشد، اما انتشار ناگهانی اخبار، معاملات را خراب کند. بنابراین لازم است قبل از هر معامله‌ای اطمینان حاصل شود که هیچ خبر موثری وجود ندارد و اگر استراتژی مناسبی برای زمان انتشار خبر مهم ندارید، بهتر است دست نگه دارید تا جهت بازار مشخص شود و سپس معامله کنید.

3.

کاربرد دیگری که باید به آن اشاره کنیم، قابلیت شخصی سازی اخبار در تقویم اقتصادی فارکس است. می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را فیلتر کنید و تنظیمات تقویم را بر اساس نیاز خود تغییر دهید. به عنوان مثال، می توانید رویدادهایی را انتخاب کنید که بیشترین تأثیر را بر بازار شما دارند و از آن‌ها آگاه باشید.


 

بنابراین، تلاش برای اینکه مسیر درست را با توجه به اخبار فارکس انتخاب کنید بسیار مهم است چرا که باید مسیر صحیح را پیدا کنید و با آن همسو شوید.

انتشار اخبار

 

 

زمان انتشار مهم ترین اخبار فارکس

ساعتی که اخبار فارکس منتشر می‌شوند بر اساس منطقه شرق ایالات متحده، که تقریبا 8.5 ساعت با ساعت ایران تفاوت دارد، محاسبه می‌شود. اینکه زمان خروج ما کی باشد بسیار مهم است. از محاسبه‌گر زمان زیر می‌توانید برای محاسبه زمان انتشار دقیق خبر به وقت محلی خود کمک بگیرید.

table-calendar
اخبار فارکس یا تقویم اقتصادی

 

 

تفاوت اخبار فارکس با تقویم اقتصادی در چیست؟

اخبار فارکس (Forex news)، همه اتفاق‌های مربوط به بازار فارکس را شامل می‌شود که تقویم اقتصادی بخشی از آن است.

تقویم اقتصادی فارکس (Economic Calendar)، برنامه‌ای از رویدادهای اقتصادی کلیدی در حرکت بازار است. این رویدادها می‌توانند تأثیر قابل توجهی بر بازارهای مالی مختلف از جمله سهام، فارکس یا کالاها داشته باشند.

تقویم اقتصادی، اطلاعات ضروری در مورد زمان وقوع این رویدادها، آنچه در پی دارد و چگونه ممکن است بر قیمت دارایی ها تأثیر بگذارد، ارائه می دهد.

یک تقویم اقتصادی به معامله گران اجازه می دهد تا بدانند رویدادها چه زمانی قرار است اتفاق بیفتد. بنابراین، اگر قصد دارید یک تریدر سودآور در بازار فارکس باشید، باید به اطلاعات تقویم اقتصادی فارکس کاملاً مسلط باشید؛ زیرا اخبار مختلف مستقیماً روی قیمت نمادهای فارکس تأثیر می‌گذارند.

ایرانی اکسپرت، یک تقویم اقتصادی بلادرنگ به زبان فارسی ارائه می دهد که به صورت رایگان در دسترس است و تریدرهای عزیزی که دستی معامله می‌کنند می‌توانند از آن در انجام بهتر معاملات خود بهره بُرده و تریدرهایی که با ربات ایرانی اکسپرت معامله می‌کنند می‌توانند جهت مدیریت هوشمندانه‌ و بهینه ربات از آن بهره ببرند.

در صفحه تقویم اقتصادی وب‌سایت ایرانی اکسپرت، مهمترین اخبار فارکس را به وقت ایران می توانید مشاهده کنید.